Αρχική arrow Σύνδεσμοι

Επισκέπτες: 113240

Who's Online

Η άποψή σας

Αξιολογήστε τον δικτυακό μας τόπο

Ροή ειδήσεων

Η περιβαλλοντική εκπαίδευση στον κόσμο.
Εδώ θα βρείτε ενδιαφέροντες δυκτιακούς τόπους που σχετίζονται με το περιβάλλον και την εκπαίδευση.
  Σύνδεσμος Προβολές
  Link   ΥΠΕΠΘ: Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση/Περιβαλλοντική Εκπαίδευση
Νόμοι-εγκύκλιοι-ΦΕΚ σχετικοί με την Π.Ε., Δραστηριότητες και υπεύθυνοι Π.Ε.,Διευθύνσεις ΚΠΕ.
  Link   Παιδαγωγικό Ινστιτούτο / Περιβαλλοντική Εκπαίδευση
Ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου όπου μπορείτε να βρείτε υλικό για το σχεδιασμό Προγραμμάτων, Παραδείγματα Προγραμμάτων καθώς και Συνδέσεις από τις οποίες θα αντλήσετε πληροφορίες σχετικές με την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση.
  Link   ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας-Μετρήσεις Ατμοσφαιρικής Ρύπανσης στην Κοζάνη
Ιστοσελίδα του Εργαστηρίου Ατμοσφαιρικής Ρύπανσης και Περιβαλλοντικής Φυσικής (ΕΑΡ-ΠΕΦΥ)της Σχολής Τεχνολογικών Εφαρμογών του ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας.
  Link   Ευρωπαϊκή Επιτροπή/ManagEnergy/Είναι στο χέρι σου
Ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα για την Ενεργειακή δράση, τις Ανενεώσιμες Πηγές Ενέργειας (ΑΠΕ) και τις βιώσιμες μεταφορές για μικρούς και μεγάλους.
  Link   Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας (ΚΑΠΕ CRES)
Ιστοσελίδα με θέματα,στοιχεία, παιχνίδια και δραστηριότητες για την Ενέργεια και τις πηγές της.
  Link   EUROPA / Περιβάλλον για Ευρωπαίους νεαρής ηλικίας
Ιστοσελίδα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής η οποία ασχολείται με τέσσερα πολύ σημαντικά θέματα: αέρας, νερό, σκουπίδια και φύση και στα οποία η Ευρωπαϊκή Ένωση αποφάσισε να εστιάσει για τα επόμενα δέκα χρόνια.
  Link   Ευρωπαϊκή Επιτροπή για το περιβάλλον
  Link   UNEP: Πύλη του ΟΗΕ για το περιβάλλον